Yoğurtlu Patlıcan Salatası

Posted by
Posted on
Yoğurtlu Patlıcan Salatası

Ana yemekleriniz yanında enfes bir görünüm ile iştahınızı kabartacak lezzetli bir salata tarifini sizler ile paylaşmaktayız. Oldukça lezzetli olan yoğurtlu patlıcan salatası tarifi denemeyenler için hem leziz hemde pratik bir sunum önerisidir. En leziz yemek tarifleri ve salata tarifleri için suskunperi.com adlı web siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Malzemeler:

6 adet büyük patlıcan
1 kg yoğurt(arzuya göre eksiltilip fazlalaştırılabilir.)
3 köy biberi
1 tutam maydanoz
1 kase biberli zeytin
7 tane kiraz domates
tuz
zeytinyağı

Hazırlanışı:

Közlenmiş sebzeler yağda kızartılan sebzelere göre daha farklı lezzette olmaktadır. Lezzetli ve besin değeri yüksek bir salata tarifi olan Yoğurtlu patlıcan salatasını sizler ile paylaşmaktayız.

x

Nefis salata tarifimize ilk olarak ana malzememiz patlıcanları közleyerek başlamaktayız. Patlıcanları közlemek için elektrikli ocak ve benzeri ürünler kullanabilirsiniz. Patlıcanlarımızı közleyerek kabuklarını soyuyoruz. Ardından diğer salata malzemelerimiz. olan çeri domateslerimizi, biberimizi, zeytini, maydanozumuzu da küp küp olacak şekilde doğrayıp bekletiyoruz. Közleyip bekletmiş olduğumuz patlıcanlarımızı ufak ufak olacak şekilde doğruyoruz. Salatamızın yoğurdunu sarımsaklı veya sade olarak hazırlayabiliriz. Yoğurdumuzu kasemizin içerisine alarak biraz tuz serpip topak topak olan tüm taneleri iyice çırparak pürüzsüz bir kıvama getirmekteyiz. Ardından hazırlamış olduğumuz patlıcanlarımızı katarak bir güzel karıştırıyoruz. Servis tabağımıza yoğurtlamış olduğumuz patlıcanlarımızı koyarak üzerine doğramış olduğumuz diğer malzemelerimizi de ekleyip zeytinyağı dökerek servise sunuyoruz. Afiyet olsun.

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*