Vişneli Ekmek Tatlısı Tarifi

Posted by
Posted on
Vişneli Ekmek Tatlısı Tarifi

Ekmek tatlısı geçmişten günümüze değişmeden gelen ve geleneksel tatlılarımızın başını çeken enfes bir şerbetli tatlıdır. Vişneli Ekmek Tatlısı Tarifi ise meyvelerle renklenen tadına doyamayacağınız geleneksel ve meyveli tatlının yeni şeklidir.

 

Vişneli Ekmek Tatlısı Tarifi İçin Gereken   Malzemeler;

  • 1 kilo kadar vişne
  • 1 çay fincanı toz şeker
  • 2 çay fincanı su
  • 2 çay fincanı. Vişne suyu
  • 1 paket kızarmış ekmek
  • Kaymak üzerine sürmek için

Vişneli Ekmek Tatlısı Tarifi

Vişneleri tatlının içerisinde kullanmadan önce güzelce bol su ile yıkamanız ve ardından temizleyerek çekirdeklerini ayıklamanız gerekmektedir.

x

Ardından temizlenen vişneleri boş bir tencereye alarak üzerine vişne suyunu ekledikten sonra bir çay bardağı toz şeker ve su ilave ettikten hemen sonra pişmesi için orta dereceli bir ocak üzerinde pişmeye bırakın.

Vişnelerin kaynamasının ardından içerisine tatlı için kullanacağımız kızarmış olan ekmekleri bir biri dizerek önlü arkalı ıslatın. Kızarmışekmekler içlerine vişneli suyu çektikten sonra tencereden alarak bir tepsiye yerleştirin. Üzerlerine vişne tanelerini bırakın. Soğuyan tatlıyı dilerseniz kaymak eşliğinde tüm sevdiklerinize ikram edebilirsiniz. Afiyet olsun. 

 

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*