Tahinli Kurabiye Tarifi

Posted by
Posted on
Tahinli Kurabiye Tarifi

Özellikle soğuk kış akşamlarının çay saatlerini renklendirmekte olan kurabiye tarifleri son derece enfes ve ideal bir sunum seçeneği olmaktadır. Tahinli Kurabiye Tarifi oldukça kolay ve pratik olarak uygulayabileceğiniz tariflerden bir tanesi olmaktadır. Çat kapı gelen misafirlerinize fazla vakit kaybetmeden hazırlayabileceğiniz tariflerden bir tanesidir. EN lezzetli kurabiye tarifleri için suskunperi.com adlı web sitemizi ziyaret edin.

Tahinli Kurabiye tarifimizin hazırlanma ve pişirilme süresi toplam 30 dakika olmaktadır. Kurabiyemiz porsion halinde sunduğmumuzda 6 kişilik malzemeler ile ölçülendirilerek sunulmuştur.

Malzemeler:

125 gr margarin (yarım paket)

2 yemek kaşığı kadar yoğurt

2 ince belli çay bardağı tahin

3 ince belli çay bardağı şeker

1 ince belli çay bardağı sıvı yağ

1 paket kabartma tozu

x

2 yumurta birinin sarısı üzerine

Ele yapışmayan yumuşak bir hamur için alabildiğince un

Hazırlanışı:

Kurabiyemiz için belirtmiş olduğumuz malzemelerden un ve kabartma tozumuzun haricinde kalan malzemelerimizin hepsini birbiri ile tek tek ekleyip karıştırıyoruz. Sonrasında ise unu ve kabartma tozumuzu ekleyip yoğurma işlemine başlıyoruz. Yoğurmuş olduğumuz hamur yumuşak olmalıdır.

Hamurumuz toparlandıktan sonra hamurumuzdan yaklaşık ceviz büyüklüğünde parçalar kopararak büyük toplar yapıp tepsimizin içine biraz aralıklı olarak diziyoruz. .Yumurta sarımızı da hazırlamış olduğumuz kurabiyelerin üzerine sürerek 200 derece sıcaklıktaki fırınımızda kurabiyelerimizi pişiriyoruz. Tahinli kurabiye tarifimizin pişme süresi yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir. Üzeri hafif kızaran kurabiyelerimizi fırından çıkararak servise hazır hale getiriyoruz. Afiyet olsun.

Kurabiyeleri daha uzun süre fırında bekletirseniz biraz daha gevrek bir kurabiye tarifi olacaktır.

 

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*