Peynirli Ekmek Böreği

Posted by
Posted on
Peynirli Ekmek Böreği

Son derece pratik ve kısa süre içinde oluşturabileceğiniz Peynirli Ekmek Böreği ve malzemelerini sizler ile paylaşmaktayız. En güzel börek tarifleri için suskunperi.com adlı web siteyi ziyaret ediniz.

Malzemeler:

12 dilim tost ekmeği
200 gr beyaz peynir
100 gr kaşar peyniri
1 kırmızı biber
1 yeşil biber
1 çorba kaşığı domates salçası
1 çorba kaşığı tereyağı
2 yumurta
1 kase susam

Hazırlanışı:

İlk olarak böreğimize katacağımız malzemeleri ayarlıyoruz. Kırmızı ve yeşil biberi küçük küçük olacak şekilde doğruyoruz. Sonrasında peynirlerimizden beyaz ve kaşar peyniri alıp biber buluna kabımızın içine rendeliyoruz.

x

Tost ekmeklerinin üzerine ilk olarak eritilmiş tereyağımızı sonrasında isr hafifçe salçamızı sürüyoruz. İtinalı bir şekilde yumurtalarımızın üst kısmından hafifçe delip yumurtamızın sarısını ve akını ayrıştırıyoruz. Akları kasemizin içinde köpürene denk çırpıp bekletiyoruz.

Düz bir tabağın içine susamımızı döküyoruz. Ekmeklerimizin bir kısmına biberli harcımızdan koyup üzerini diğer yarısı ile kapatıyoruz. Sıkı tutarak içleri dolu olan ekmeklerimizi önce yumurta akına sonra da susama batırıyoruz. Yağlı kağıt serili tepsimizin içine ekmeklerimizi hazırlayıp diziyoruz. 180 derece sıcaklığındaki önceden ısıtmış olduğumuz fırınımızda kızarana denk pişiriyoruz. Afiyet olsun.

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*