Pastırmalı Peynirli Baton Börek

Posted by
Posted on
Pastırmalı Peynirli Baton Börek

Oldukça lezzetli bir börek tarifi olan Pastırmalı Peynirli Baton Börek tarifi ve malzemelerini sizler ile paylaşmaktayız. Oldukça lezzetli bir börek tarifi oluşturabilir misafirlerinize enfes sunum ve ikramlar ile sofranızda mükemmel lezzetleri bizler sayesinde buluşturabilirsiniz. En lezzetli börek tarifleri için suskunperi.com adlı web sitemizi ziyaret edin.

Malzemeler:

3 yufka
1 su bardağı süt
2 yumurta
2 çorba kaşığı tere yağı
yarım çay bardağı zeytinyağı
150 gr kaşar peyniri
60 gr pastırma

Hazırlanışı:

İlk olarak tere yağını eritip bunu yufkalarımızın arasına sürme işleminde kullanmaktayız. Baton kek kalıbımızı bir miktar sıvı yağ ile yağlıyoruz. Ardından yufkalarımızdan bir tane kek kalıbını içine yerleştiriyoruz. Yufka kek kalıbından sarkmalı içe toplanmamalı.

x

İkinci yufkamızı da elimizle bölerek kalıbımızın içine yerleştiriyoruz. Yufkalarımızı yerleştirdikçe aralarına tereyağımızdan sürmeyi unutmuyoruz. Yufkamızı koyduktan sonra üzerine bir kat kaşar peyniri ve bir kat pastırma koyuyoruz. Kek kalıbımız dolana denk 1 yufka, kaşar peyniri ve pastırma koyarak işlemimizi sürdürüyoruz. Her katta yufkayı koydukça hafif yağlamayı unutmuyoruz.

Kalıbımız dolduğunda kenardan sarkan yufkamızı toparlayarak böreğimizin üzerin doğru kapatıyoruz. Kalan tereyağımızdan da üzerine sürerek 180 derece sıcaklıktaki fırınımıza sürüyoruz. Afiyet olsun

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*