Nar Reçeli Nasıl Yapılır

Posted by
Posted on
Nar Reçeli Nasıl Yapılır

Denenmiş ve pratik reçel tariflerimiz den nar reçeli tarifi ile birlikteyiz.Pratik olarak hazırlayabilir ve uzun süre dolaplarınız da saklayarak kullabilirsiniz afiyet olsun.

Nar Reçeli Malzemeleri

  • Bir su bardağı nar ekşi sosu
  • Bir kilo olgun nar
  • 2 çay bardağı toz şeker
  • Yarım limon suyu

Nar Reçeli Tarifi

x

Narları ortadan ikiye keselim ve kıç kısımlarına kepçemizin ters tarafı ile vura vura çıkartalım.Tenceremizin içine nar tanelerini koyalım üzerine toz şekeri dökelim tencerenin kapağını kapatalım ve 1-2 saat bekletelim.Narlarımız suyunu saldıktan sonra ocakta orta harlı ateşte yavaş pişmeye bırakalım yarım limonun suyunu sıkalım nar ekşi sosumuzu dökelim ve ve soğuması için kenarda bekletelim soğuduktan sonra bir şişenin içine koyalım ve asla buzdolabına koymayalım ve kiler tarzı bir yerde bekletelim.Daha sonra servis edebiliriz afiyet olsun.

 

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*