Mikrodalgada Kolay ve Çabuk Brownie Tarifi

Posted by
Posted on
Mikrodalgada Kolay ve Çabuk Brownie Tarifi

Mikrodalgada Kolay ve Çabuk Brownie Tarifi

Mikrodalgada Kolay ve Çabuk Brownie Tarifi Malzemeleri

  • 3 yumurta
  • 5 su bardağından biraz az toz şeker
  • 4 dolu dolu yemek kaşığı kakao
  • 5 su bardağından biraz az süt
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 5 su bardağından biraz az un
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya

Mikrodalgada Kolay ve Çabuk Brownie Tarifi Hazırlanışı

            Pek çok kişi tatlı krizine girdiklerinde hemen tatlı yemek istiyor ama bu her zaman mümkün olmuyor. Bir kere öncelikle keki pişirmek gerekiyor. Bu da nereden bakarsanız 1 saat. Ama artık sadece 8 dakikada mükemmel bir brownie yapabilirsiniz. Nasıl mı? Mikrodalgada Kolay ve Çabuk Brownie Tarifi ile. Bu tarif sayesinde sadece birkaç dakika içerisinde tatlı krizinizden kurtulabilirsiniz. Üstelik Mikrodalgada Kolay ve Çabuk Brownie keki hiçbir şekilde diğer keklerden farklı değildir. Çok basit ve çok lezzetli olan bu puf keki sizler de hemen evlerinizde denemelisiniz.

x

            Öncelikle bir kabın içerisine yumurtalarınızı kırın. Sonrasında da içine şekeri ekleyin. Ama bu karışımın mutlaka çok iyi karıştırılması gerekiyor. Bu nedenle de mikser çok önemlidir. Şeker iyice eridiğinde bu karışıma kakaoyu ekleyin. Sıvı yağı ve de sütü de koyun. Sonra da bu karışımdan iki su bardağı kadar başka bir kaba ayırın. Şimdi bu karışımın içerisine unu da dökün. Kabartma tozu ve vanilyayı da koyun ve sonra da iyice harmanlayın. Şimdi de mikrodalga fırının tepsinin tabanını yağlayın. Ardından da bu harcı dökün. 8 dakika en yüksek derecede pişirin. Sonra da çıkarın fırından ve henüz sıcakken dilimlemeye başlayın. Ardından da ayırmış olduğunu karışımı dökün. Servis etmeden önce tamamen soğuduğundan emin olun. Kuru olmayan bu lezzetli keki yiyen herkese afiyet olsun.

 

 

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*