Kremalı Karidesli Makarna

Posted by
Posted on
Kremalı Karidesli Makarna

Oldukça lezzetli ve pratik bir tarif olan Kremalı Karidesli Makarna tarifi ve malzemelerini sizler ile paylaşmaktayız. En lezzetli yemek tarifleri için suskunperi.com adlı web sayfamızı ziyaret edin. Lezzetli sunumlar ile en basit yemek tariflerinde bile hünerinizi konuşturarak harikalar yaratacaksınız…

Malzemeler:

1 kilo karides

1 diş sarımsak

5 yemek kaşığı zeytinyağı

1 bal kaşığı tuz

1 çay kaşığı kırmızı biber

1 paket makarna

1 kase hazır krema

Hazırlanışı:

İlk olarak makarnamız için su koyalım ve kaynamasını bekleyelim. Makarnamızın suyu kaynadığında içerisine 2 kaşık kadar da zeytinyağı döküp makarnamızı tenceremize boşaltalım ve pişirelim.

Karideslerimizi hazırlanmış olarak almış isek  o şekilde kullanalım. Eğer temizlenmemiş ise ilk olarak tıpkı balık ayıklar gibi karideslerimizin kafa kısmını keselim. Sonrasında kabuklarını soyarak beyaz uçlarını keselim. Sunumunuza göre isterseniz karideslerinizi o şekilde bütün isterseniz de doğrayarak makarnanızda kullanabilirsiniz.

x

İçerisinde yağ olan tencereye temizleyip kullanıma hazır hale getirdiğimiz karideslerimizi koyalım. Sonrasında 5 dakika kadar kızartma işlemini gerçekleştirip tuzunu serperek bir müddet daha kızartma işlemini sürdürelim.

Yanmaması için ara ara karideslerimizi karıştırıp tenceremizin altını kısalım. Karideslerimizin pişme işlemi sona erdiği vakit tenceremizin içine paprikamızı da ilave edip yemeğimiz için gerekli malzemeleri katmış olmaktayız. Son olarak hazır olarak aldığımız kremamızı da yemeğimize ilave edip sosla karideslerimizin bütünleşmesi için kısık ateşte karideslerimizi pişirme işlemini sürdürelim.

Pişen makarnamızı süzerek soslu karidesimiz ile karıştıralım. Sulu ve farklı bir yemeğin ortaya çıkmaması için mutlaka makarnamızın iyice suyunu verdiğine emin olmamız gerekir. Makarnamızın tam suyu süzüldüğünde karidesli sosumuz ile birleşip lezzetli bir sunum oluşturabiliriz. Afiyet olsun.

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*