Körili Hindi Sote

Posted by
Posted on
Körili Hindi Sote

Körili Hindi Sote tarifi ve malzemelerini sizler ile paylaşmaktayız. En lezzetli yemek tarifleri için suskunperi.com adlı web sitemizi ziyaret edin.

Malzemeler:

  • 850 gr hindi kuşbaşı
  • 2 adet soğan
  • 3 adet domates veya domates sosu
  • 4 adet yeşil biber
  • Köri
  • Tuz
  • Acı sos veya pul biber

Hazırlanışı:

İlk olarak hindi etimizi kuş başı olacak şekilde doğrayalım. Sonrasında tavamızın içine bir miktar sıvıyağ koyup yağımız ısındığında kuşbaşı etimizi tavamızın içine aktaralım. Tavamızın altını hafif kısarak ara ara kavrulmakta olan etimizi karıştıralım. Altını kısmamız etimizin suyunu salmasına sebep olacaktır. Hindi etimiz pişerken tenceremizin içine bir miktar sıvıyağ ekleyip sonrasında yemeklik olarak ufak ufak doğramış olduğumuz soğanlarımızı tenceremizin içine aktaralım.

x

Soğanlarımız pembeleşmeye başladığı vakit ince ince doğramış olduğumuz biberleri de tenceremizin içine aktarıp soğanımızı ve biberimizi bir güzel kavuralım. Domates sosumuzu veya küp küp kabukları soyulmuş ve doğranmış olan domateslerimizi de biberlere ekleyip karıştıralım.

Tavamızın içinde pişmekte olan hindi etimiz suyunu verip çektiğinde etlerimizi de soğanlı domatesli sosun bulunduğu tencereye aktarıp pişmesini bekleyelim. Etimizin pişmesine yakın son 5 dakika kala sğrekli karıştırıp tuz, acı sosumuzu ve körisini ekleyerek yemeğimizi bir kaç kez daha karıştıralım.

İyice kavrulup yemeğimiz suyunu çektiğinde servise hazır demektir. Afiyet olsun.

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*