Kolay Biber Kızartması Tarifi

Posted by
Posted on
Kolay Biber Kızartması Tarifi

Bu biber kızartması tarifi okumasından daha kolay bir tarif olacağı için sizlerden çok benim hoşuma gidiyor çünkü yazması da çok keyifli oldu.

Körpe kapya biber bulmak sonbaharın bugünlerinde oldukça kolay evet pazarlar, manavlar çok sulu ve harika görünümlü kapya biberden geçilmiyor. Bunlardan sulu, etli ve küçük olanlardan seçtikten sonra tertemi yıkayıp kuruladıktan sonra biberlerimizi 250 derece sıcaklıkta ısıttığımız fırına yerleştirip 20 dk fırınlamamız kafi gelecektir.

Fırın yerleştirmeden önce zeytinyağı ile ovup isteğe göre tuz veya karabiber ile hafifçe marine edeceğimiz biberlerimiz 20 dk sonra pırıl pırıl ışıldayarak fırından çıkacaklar. Bu harika kapya biber kızartmasını bu  aşamada herkes zevkine göre harika bir sebze aperatifine farklı bir forma sokmakta serbesttir.

x

Burada biber kızartma tarifi olarak ilk favori önerim, sarmısaklı yoğurt ile karıştırarark harika bir biberli yoğurt mezesi yapmaktır. Bu yoğurtlu biber kızartma anam babam usulü klasik biber kızartmalarından biraz daha hafif olması dışında çok farklılık göstermeyebilir. O zaman sıkı durun bir diğer alternatif kolay biber kızartmasını nar ekşisi ile servis edebiliriz ve çok başarılı bir sonuç fotoğrafta gördüğünüz gibi elde edebiliriz.

Nar ekşisi içerdiği şekerden dolayı belki uygun gelmeyebilir. Eğer diyet yapıyorsanız veya ailede şeker açısından dikkatli davranması gereken büyüklerimiz varsa o zaman da suskunperide çare tükenmez bu seferde çok az sarımsak ile balsamik sirke ile kızarmış biberlerimizi marine ederek oldukça sağlıklı ve hafif bir başka biber aşkı elde ederiz.

Bu güzel güneşli sonbahar gününden hepinize bol neşeli bir hafta sonu ve yapacağınız harika lezzetli tarif paylaşımlarınızı beklediğimizi bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Afiyet olsun !

 

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*