Hindistan Cevizi Rüyası

Posted by
Posted on
Hindistan Cevizi Rüyası

Oldukça lezzetli ve kolay yapıma sahip kurabiye tarifi arasında yer alan Hindistan Cevizi Rüyası kurabiye tarifi ve malzemelerini sizler ile paylaşmaktayız. En güzel kurabiye tarifleri için suskunperi.com adlı web sitemizi ziyaret edin.

Malzemeler:

  • 3 çay bardağı hindistan cevizi
  • 1 çay bardağı şeker
  • 1 çorba kaşığı tereyağı veya mararin
  • 2 adet yumurta beyazı

Üzeri için:

bitter çikolata

Hazırlanışı:

Ocağımızın altını yakarak içine yağ koyduğumuz tenceremizi ocağımızın gözüne yerleştirelim. Üzerine şeker ve hindistan cevizimizi de ilave ederek bir kaç dakika kadar malzemelerimizi karıştıralım. Yakmamaya özen gösterelim. Malzemelerimizi karıştırdıktan sonra ocağımızın altını kapatalım. Bir kase içine yumurtalarımızın beyazlarını ayıralım bu sefer onları kullanacağız.

x

Tepsimizin içine yağlı kağıt yerleştirelim. Fırınımızı 180 derece sıcaklığında ayarlayarak ısınmasını bekleyelim. Ayırdığımız yumurta aklarını da tenceremizin içine ekleyip tekrar karıştırma eylemini gerçekleştirelim.

Hazırladığımız karışımdan kaşık yardımı ile tepsilere yuvarlak olacak şekilde dökelim. Isınan fırına kurabiyeleri sürelim. Yaklaşık 10 ile 15 dakika kadar bir süre kurabiyelerinizi pişirmelisiniz ç.ok kalırsa yanabilir. Kurabiyeler piştikten sonra farklı bir kabın içine alınarak soğuması beklenir. Hazırladığımız kurabiyelerimizi benmari usulü ile eritmiş olduğumuz çikolataya batıralım. Lakin sadece alt kısmını batırıp servis tabağına dizelim. Kurabiyelerimizin üzerini de çikolata ile süsleyip kurabiyelerimizi servise sunalım. Afiyet olsun.

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*