Fırında Çipura Tarifi

Posted by
Posted on
Fırında Çipura Tarifi

Fırında Çipura Tarifi ve malzemelerini sizler ile paylaşmaktayız. En lezzetli fırında yemek tarifleri, balık tarifleri ve daha bir çok tatlı ile kek ve pasta tarifleri için suskunperi.com adlı web sitesini ziyaret ediniz.

Malzemeler:

  • 1 adet çipura
  • 1 adet küçük boy kuru soğan
  • 1 adet küçük boy patates
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • Tuz

Hazırlanışı:

İlk olarak malzemelerimizden patateslerimizin kabuğunu ince bir şekilde soyup yıkayarak dilimliyoruz. Sonrasında ise kuru soğanlarımızı yarım daire şeklinde doğrayıp kasemizin içinde bekletiyoruz.

Balıkçımızdan veya marketimizden aldığımız çipuramızı temizlettik ise temizce yıkayıp kayık bir tabağın içine koyuyoruz. Eğer hazır şekilde temizlenmeden almış isek o vakit önce V şeklinde baş kısmından bıçak yardımı ile kesip ardından da uzunlamasına olacak şekilde keserek içini ve dış kısmını temizce yıkayıp tabağımızın içine aktarıyoruz.

Balığımız büyük kılçıklı ve kılçıkları ince olduğundan temizleyememiz mümkün olabilir. Bu yüzden yerken kılçıklara dikkat etmeliyiz.

Hazırladığımız patates ve soğanları balığımızın içini açarak bir güzel önce patates patateslerimizin üzerine de soğanları koyup damak tadımıza göre tuzumuzu serpiyoruz. Yanmaması için alüminyum folyo ile balığımızı sararak yağlı kağıt serili tepsi içine diziyoruz. 180 derece sıcaklığındaki fırınımızda ortalama 40-45 dakika kadar pişirip ardından folyo da açarak 10 dakika kadar da bu şekilde pişiriyoruz. Roka salatası gibi bol yeşillikli salata tarifi ile servise sunuyoruz. Afiyet olsun.

No comments yet, be the first to leave one!

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.