Fasulyeli Patates Salatası

Posted by
Posted on
Fasulyeli Patates Salatası

Mevsime uygun lezzetli ve pratik salata tarifimizi sizler ile paylaşmaktayız. Oldukça lezzetli ve görünüş bakımından da tercih edebileceğiniz çay saatlerinizi taçlandıracak sunuma sahiptir. Bir yemeğin tadı kadar sunumu da oldukça önemlidir. Öyle ki çoğu birey her ne kadar tadına önem göstermekte ise de görünüşü de en az tadı kadar güzel olmalıdır. En leziz yemek tarifleri için suskunperi.com adlı web siteyi takip ediniz.

Malzemeler:

4 haşlanmış patates
1 kase meksika fasulyesi
1 kase biberli zeytin
2 köz kırmızı biber
1 tutam maydanoz
1 kırmızı soğan
1 limon
zeytinyağı

Hazırlanışı:

x

Oldukça pratik ve hafif yemek tariflerinden bir tanesi de fasulyeli patates salatası tarifi olmakta. Fasulyeli patates salatası tarifimiz için ilk olarak patateslerimizi haşlıyoruz. Haşlamış olduğumuz patatesleri soyarak küp küp doğruyoruyoruz. Salatamızı hazırlayacağımız kabın içine bir miktar limon sıkıp ardından zeytin yağımızı ekliyoruz. Zeytinyağı ile limon suyunu karıştırıp içerisine haşlanıp doğramış olduğumuz patatesi ve meksika fasulyesini ilave ediyoruz.

Kırmızı soğanımızı piyazlık olarak doğrayıp, maydanozu ve biberli zeytinleri ince ince kıyıyoruz. Doğramış olduğumuz soğanı, maydanozu ve zeytini de ilave edip karıştırıyoruz. Bir miktar haşlanmış mısır tanesi ekliyoruz. Kırmızı biberlerimizi ince ve uzun olacak şekilde doğruyoruz. Doğramış olduğumuz biberleri hafif kavurarak bekletiyoruz. Salatamızı servis tabağımıza alıp biberlerimizi salatamızın üzerine diziyoruz. Afiyet olsun.

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*