Çikolata Şelalesi Fondant Au Chocolat

Posted by
Posted on
Çikolata Şelalesi Fondant Au Chocolat

Çikolata Şelalesi Fondant Au Chocolat tarifi, Çikolata Şelalesi Fondant Au Chocolat malzemeleri ve hazırlanışı…

Çikolata Şelalesi Fondant Au Chocolat tarifi ve malzemelerini sizler ile paylaşmaktayız. Bağımlılık yaratacak bir lezzete sahip olan tatlımız oldukça pratik bir şekilde yapılmakta. En güzel kek ve pasta tarifleri için suskunperi.com adlı web sitemizi ziyaret edin.

Malzemeler:

  • 4 yumurta
  • 150 gram Şeker
  • 100 gram tereyağ
  • 100 gram Un
  • Kaseleri yapışmaması için hafif unlayabilirsiniz.

Hazırlanışı:

İlk olarak kabımızın içine belirttiğimiz miktarda yumurtalarımızı kırarak üzerine şekerimizi ilave edelim. Bir müddet şeker ve yumurtamızı iyice çırpalım. Yanlız bu işlemi mikserle gerçekleştirsek daha verimli olur.

x

Sonrasında yumurtalı karışımı bekletip tereyağı ile çikolatamızı benmari usulü eritelim. İsterseniz bu işlemi mikro dalga fırında da gerçekleştirebilirsiniz. Hazırladığımız çikolatalı karışımımızı yumurtalı karışımımızın içine yavaş yavaş ilave edelim.

Sonrasında ise dairesel ve ileri geri spatula karıştırımı ile karışımımızı karıştırıp borcam kaselerimize bölüştürelim. Dilerseniz sufle kalıbı da kullanabilirsiniz. Sonrasında kare kare şeklinde olan çikolatalarımızı karelere ayırarak her kasenin ortasına bir kare çikolata batırmalıyız. Fırınımızı 180 derece sıcaklığa ayarlayarak 8 dakika gibi kısa bir süre içinde pişirerek servise sunalım. Servis önerisi olarak suflemizde olduğu gibi pudra şekeri serperek tatlımızı servise sunabiliriz. Afiyet olsun.

Not: Karışımı 10 dakikadan fazla fırında tutmayınız aksi takdirde karışımınız tamamıyla kek olabilir. Birde dikkat etmeniz gereken husus çikolata karışımı ileri geri yarım daire hareketleri ile olmalıdır.

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*