Çanta Börek Tarifi

Posted by
Posted on
Çanta Börek Tarifi

Son zamanlarda yemek tarifleri kpsamında yapılan tüm tarifler muhakkak ki bir farklı tsarıma sahip olup bir nesneye benzetilmekte.Oldukça lezzetli ve görünüş bakımınadn güzel bir börek tarifi olan Çanta Börek Tarifi ve malzemelerini sizler ile paylaşmaktayız. En lezzeli börek tarifleri için suskunperi.com adlı web sitemizi ziyaret edin.

Malzemeler:

3 su b. un
125 gr. tereyağı
2 yumurta
2 çorba k. yoğurt
yarım pk. kabartma tozu
1 tatlı k. tuz

İç harcı malzemeleri:

150 gr. beyaz peynir
1 yumurta akı
1 tutam maydanoz

Üzeri için gerekli malzemeler:

yumurta sarısı
susam

Hazırlanışı:

Kabımızın içine Unumuzu koyarak orta kısmını açalım ve kabartma tozumuzu da kabımızın içine boşaltalım.

Arkasından sırası ile ilk olarak yumurtalarımızı kırıpi eritilmiş tereyağımızı da ekleyerek yoğurt ve tuzumuzu da ilave ederek hamurumuzu yoğurma işlemine başlayalım. Hamurumuzu iyice yoğuralım.

x

Yoğurduğumuz hamurumuzu yaklaşık 15 dakika kadar dinlendirip ardından hamurumuzu tezgahımızın üzerine alalım. Tezgahımızın üzerindeki hamurumuza bir miktarda un serperek hamurumuzu yuvarlak olacak şkilde açmalıyız.

Hamurumuzu yuvarlak olacak şekilde açtığımız vakit birde kalıp ile veya benzeri bir ürün ile küçük yuvarlaklar olacak şekilde hamurumuzu keselim.
,İç harcı malzemelerimizi hazırlamak için kalıbımızın içine peynirimizi koyalım ve üzerine ince ince doğramış olduğumuz maydanozları ilave edip yumurta akımızı da kabın içine aktaralım.

Hamurumuzun orta kısmından çanta oluşmasını sağlayacak şekilde kulpmuş gibi parça keselim. Sonrasında fırınımıza yağlı kağıt serip hamurumuzu tepsiye yerleştirelim. Tüm hamurlara aynı işlemi uygulayıp böreklerimizi tepsimize yerleştiriyoruz. Tüm hamurlara aynı işlemi uyguladıktan sonra çatalla bastırıp hamurumuzun kenar kısımlarında desen oluşturalım.
Fırınımızı 180 derece sıcaklığa ayarlayıp fırınımız ısındığında böreğimizi pişirelim. Afiyet olsun.

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*