Biberli Rulo Patates Salatası

Posted by
Posted on
Biberli Rulo Patates Salatası

Son derece pratik ve farklı sunumlarda salata tarifi yapmak isteyenler için bire bir lezzet olan Biberli Rulo Patates Salatası tarifi ve malzemelerini sizler ile paylaşmaktayız. En leziz salata ve yemek tarifleri için suskunperi.com adlı web sitemizi ziyaret ediniz.

Malzemeler:

6 haşlanmış patates
5 kırmızı biber
1 limon
marul
mayonez
ketçap
zeytinyağı
tuz

Hazırlanışı:

x

Zeytinyağımızı tavamızın içine ilave ediyoruz. Ardından tezgahımızın üzerinde haşlanmış olan patateslerimizi karıştırma kabına koyarak rendeliyoruz. Yağımız ısındığı vakit biberleri küp küp doğrayarak için atıp bir kaç dakika boyunca soteliyoruz. Rendelemiş olduğumuz patateslerin içine limon sıkarak, zeytinyağımızı, tuzumuzu da ekleyip yoğurma işlemine başlıyoruz. Patatesli harcımızın bir miktarını ayırıyoruz. Fırın poşetini kesip harcımızdan ayırmış olduğumuzu kare şeklinde açarak fırın poşetimizin zerine yayıyoruz. İçerisine kırmızı biberimizi de koyarak rulo şeklinde sarıyoruz. Sonrasında ise ayırmış olduğumuz patates harcımızı küçük küçük top şeklinde olması için elimizin içine alarak yuvarlıyoruz. Yuvarlayıp köfte haline getirdiğimiz harcımızı baharatlayarak rulo salatamızın üzerine diziyoruz. Salatamızın üzerine topları dizdikten sonra kenar kısımlara marullarımızı yerleştiriyoruz. Salatamızın üzerine ketçap ve mayonez sıkarak servise sunuyoruz. Afiyet olsun.

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*