Acı Badem Kurabiyesi

Posted by
Posted on
Acı Badem Kurabiyesi

Acı Badem Kurabiyesi Malzemesi:

200 gr. dövülmüş badem içi,

300 gr. toz şeker,

2 adet yumurtanın akı,

Acı Badem Kurabiyesi Yapılışı:

Badem içleri iyice dövülür ve un haline getirilir, içine bir yumurtanın akı karıştırılıp, tekrar iyice ezilir. Soma içine şekerin yarısı ilâve edilip, tahta kaşıkla karıştırılır. Yarım yumurta akı daha karıştırdıktan sonra, şekerin diğer yansı da ilâve edilir. En son, yumurta akının diğer yarısı da atılır. Elde edilen badem hamurundan kaşıkla alınarak tepsiye yayılmış kâğıdın üzerine ceviz büyüklüğünde parçalar koyulup, top top bırakılır. Üzerlerine fırça ile su sürülür ve orta hararetteki fırında pembeleşinceye kadar pişirilir. Soğuyunca kâğıtları çıkartarak tabağa alınır.
Malzemesi:

200 gr. çekilmiş iç fındık,

250 gr. pudra şekeri,

8 adet yumurta akı,

x

İnce çekilmiş, fındık içleri ve pudra şekeri birbirine iyice karıştırılır. İçine yumurtanın akları ilâve edilerek karıştırmaya devam edilir ve birbirine yedirilir.

Elde edilen bu bulamaç, tencereye alınır ve çok kısık ateşte devamlı karıştırarak koyulaşıncaya ¡kadar tutulur. Bir saat dinlendirilir.

Sıkılaşan ve dinlenen hamur ya sıkma torbası ile veya kaşıkla yağlanmış ve hafifçe unlanmış tepsiye küçük toplar halinde yerleştirilir. Ilık firma konularak 35 dakika hafif sıcaklıkta pişirilir. Soğuduktan sonra tabağa alınarak servis yapılır.

acibadem-kurabiyesi
Acı Badem Kurabiyesi

2 comments

 1. marcel said on Ekim 25, 2013 Cevapla

  merhaba.lutfen ACI BADEMLI RECETESI VERIMISIN

  1. burcu said on Ekim 28, 2013 Cevapla

   buyurun burada vermiştik afiyet olsun

   http://suskunperi.com/aci-badem-kurabiyesi.html

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*