3 Malzemeli Un Kurabiyesi

Posted by
Posted on
3 Malzemeli Un Kurabiyesi

Hiç bir zaman bayatlamayan ve kurabiye tarifleri arasında sıklıkla tercih edilen un kurabiyesi tarifini sizler ile paylaşmaktayız. En lezzetli kurabiye tarifleri ile püf noktalarını suskunperi.com’da bulabilirsiniz.

Malzemeler:

  • 1 paket margarin
  • 3 yemek kaşığı dolusu pudra şekeri
  • Aldığı kadar un(3 su bardağı kadar)

Üzerine;

  • Pudra şekeri

Yapılışı:

Un kurabiyesi tarifinin en özellikli yanı margarin ile yapılması ve biskin margarin adı verilen margarinle yapılmaktadır. Margarinin özelliği su içermemesi olmakta. Bu neden ile un kurabiyesi yapımında margarini sudan uzaklaştırmamız gereklidir.

Ufak bir tencere içine margarinimizi koyarak eritiyoruz. Yağımız kaynadığında altını kapatarak yağın donmasını bekledikten sonrasında altında kalan suyunu boşaltıyoruz. Suyunu uzaklaştırdığımız margarini oda sıcaklığında bekleterek yoğurma işlemi için hazır hale getiriyoruz.

Yağımızın üstüne 3 yemek kaşığı kadar pudra şekerimizi azar azar ekliyoruz. Karışımımızı krema kıvamına erişene denk karıştırıyoruz. Ardından üzerine yarım bardak unu geçmeyecek şekilde un ilave ederek yedirinceye kadar yoğuruyoruz.

Unumuzu hamurumuza yedirdikçe ele yapışmayan derecede bir hamur kıvamına erişmesini sağlıyoruz. Hamurumuzun özelliği ve kıvamının gerçek un kurabiyesi niteliğinde olması çok yoğrulup düşük ısıda pişirilmesidir.

3 bardak unumuzu hiç bir zaman bir kerede dökmeyiniz yavaş yavaş ilave ediniz. O zaman hamur toparlanmayacak ve ziyan olmayacaktır. Hamurumuzu iyice yoğurup kıvamına eriştirdiğimizde fırınımızı 110 dereceli ısıda ısıtıyoruz. Yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsimizin içerisine hamurumuzdan dilediğimiz büyüklük ve şekilde kurabiyeler hazırlayarak tepsimizin içerisine diziyoruz. 110 dereceli ısıda yaklaşık 50 dakika boyunca fırınımızı çalıştırıyoruz.

Pişen kurabiyemizin üzerine pudra şekerimizi serperek soğuduktan sonra servis tabağımıza alıyoruz. Kurabiyemiz servise hazır afiyet olsun.

un kurabiyesi

No comments yet, be the first to leave one!

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.