3 Katlı Börek tarifi

Posted by
Posted on
3 Katlı Börek tarifi

Misafirlerinize sunabileceğiniz lezzet bakımından enfes tada sahip bir çok tarife web sitemiz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. 3 kattan oluşan lezzetli börek tarifi ve malzemelerini sizler ile paylaşmaktayız. En leziz börek tarifleri için suskunperi.com adlı web sitemizi takip ediniz.

Malzemeler:

1.kat harcı

500 gr havuç
zeytinyağı
tuz
karabiber

2.kat harcı

1 demet ıspanak yaprağı
tuz
karabiber

3.kat harcı

beyaz peynir
kaşar peyniri

Üzeri için:
yumurta sarısı
çörekotu
susam

Hazırlanışı:

3 katlı börek tarifimize hazırlamaya başlarken ilk olarak iç harcı malzemelerimizi hazırlıyoruz. 1. kat için tavamızın içine zeytinyağı döküp kavuruyoruz. Ardından karabiber atıp harmanlıyoruz.
2. katımız için ıspanağımızı yıkayıp doğruyoruz.
3.katımız için ise beyaz peynirimizi ve kaşar peynirimizi rendeleyip harmanlıyoruz.
İlk yufkamızı tegahımızın üzerine koyarak ortadan ikiye bölüyoruz. Yufkamızın içine 1.kat malzememizi koyarak kesmiş olduğumuz diğer yufkayı üzerine kapatıyoruz.Ardından 2. kat için olan harcımızı koyup bir adet yufka daha alıp ortadan kiye keserek yarısını üzerüne kapatıp 3. iç harcı malzemeleriizi koyuyoruz. Son olarak yarım yufkayıda kapatıp rulo olacak şekilde yufkamızı sarıyoruz.
Sarmış oldıuğumuz rulo böreğimizi 180 derece sıcalıkta fırınmıza koyarak üzeri kızarana denk pişiriyoruz. Pişen böreklerimizi dilimleyerek servise hazır hale getiriyoruz. Afiyet olsun.

No comments yet, be the first to leave one!

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.