Karamelli Elma Ve Yoğurt Tatlısı

Karamelli Elma Ve Yoğurt Tatlısı Malzemeleri :

2 bardak çırpılıp dondurulmuş krema

2 bardak az yağlı vanilyalı yoğurt

1/2 çay kaşığı muskat

1/2 çay kaşığı vanilya esansı

1 adet dilimlenmiş karpuz

6 bardak üzüm

Yapılışı :

Kremayı, yoğurdu, muskatı ve vanilyayı karıştırın. Servis zamanına kadar soğumaya bırakın. Karpuzdan, üçgen biçiminde dilimler kesin. Kremalı kabı geniş bir tabağın ortasına yerleştirin. Kabın çevresine üzümleri dizin. Son olarak, karpuzdan kestiğiniz üçgenleri, yıldız görünümü vererek, tabağın çevresine dizin. Servis yaparken meyveleri kremaya batırın ve tadını çıkarın.

Not: Karıncaların beyaz tebeşire alerjisi vardır. Piknik sırasında onları uzak tutmak için, piknik masasının çevresini tebeşirle çizin.

Karamelli Elma Kapmaca

Malzemeler

Bir paket hazır karamel

x

6 adet, küçük parçalara ayrılmış elma

Yapılışı :

Karamelleri kısık ateşte ısıtın. Karamelleri istediğiniz derecede inceltmek için 1 ya da 2 çorba kaşığı su ekleyin. Parçalara ayrılmış elmaların üzerine dökün ve yiyin! Tarif 4-6 kişiliktir.

Not: Tatlı için elmaları kesmeden önce çocuğunuza elma kapma yarışı oynatın. Geniş ve derin bir leğene su doldurun ve elmaları içine atın. Çocuğun ellerini arkadan bağlayın ve dişleriyle yakalamasını isteyin.

tatli-tarifleri

tatlı çeşitleri, tatlı tarifleri, kremalı tatlılar, tatlı

 

Categories: Tatlı Tarifleri

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*