Ev Yapımı Limonata

Ev Yapımı Limonata

  • Kaç Kişilik: 4-6
  • Hazırlama: 25dk
  • Pişirme: 5dk

Merhaba hanımlar, yaz aylarının vazgeçilmezidir limonata ama en güzel limonata nereden alınır yanlış bir sorudur. En güzel limonata herhangi bir yerden alınmaz. Zira en güzel olanı evde yapılan ev yapımı limonata tarifidir. Evde yapılan limonata tarifi için bazı eklemeler de yapabilirsiniz, genelde doğuya özgü olan naneli limonatayı deneyebilir ve damak tadınıza uyan en güzel tarifi keşfedebilesiniz.

Ev Yapımı Limonata Tarifi’nin Malzemeleri

  • 1 bardak şeker
  • 4,5 bardak su
  • 4 adet limon
  • 1 – 2 adet nane yaprağı Nane (İsteğe bağlı)

Ev Yapımı Limonata Tarifi’nin Yapılışı

x

Ev yapımı limona tarifi için öncelikle limonlarımız güzelce yıkanır ve daha sonra kabukları geniş bir kâse içerisine, içlerindeki beyaz kısım gelmeyecek şekilde rendelenir ve kase içerisine şeker ve limonun sıkılan suyu da eklenerek bu şekilde 1 saat kadar, kapağı kapatılarak bekletilir limonata sosumuz. Limona sosumuzun tadının taze kalması için bekleme aşamasında kâse içerisinde buz ekleyip, karıştırabiliriz.

Eğer naneli limonata yapacaksak bu aşamada makineden geçirdiğimiz taze nane yapraklarımızı sosun içerisine ekleyebiliriz. Birkaç dal nane yaprağı yeterli olacaktır.

Bu süresinin sonunda boz ile karıştırılan su kase içerisindeki limonata sosu ile karıştırılır ve tamamen soğuduktan sonra ev yapımı limonatamız servis edilebilir. Afiyet olsun.

 

Categories: Kokteyl Tarifleri

No comments yet, be the first to leave one!

Bir Cevap Yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*